Malarski plener, twórcza praca do późnego wieczora. Tak wyglądało zakończenie sezonu w Akademii Rysunku.

To był intensywny dzień! Dziś (27 czerwca) słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wyjazdowe warsztaty udali się do Toszka.

To była ostatnia Malinowa Kuchnia Malucha w tym sezonie! Dziękujemy Wam za te smakowite spotkania! Na koniec przygotowaliśmy muffinki z truskawkami!

W sobotę (11 czerwca) zaprosiliśmy Was na Zatorską Galę Kultury.

Szablą i sercem - to tytuł spektaklu, na który zaprosiliśmy Was do Regionalnego Ośrodka Kultury 8 czerwca.

Za nami przesłuchania Festiwalu Pieśni Patriotycznej Wolna Polska.

Trzy szkoły: z Zatora, Graboszyc i Grodziska zaprezentowały się w naszej Artystycznej Skarbnicy Gminy Zator.

Gry, zabawy, kiełbaska i prażone, lemoniada, wata cukrowa, dmuchany zamek, mydlane bańki! Za nami rodzinne popołudnie w Laskowej!

W piątek, 27 maja, zaprosiliśmy Was do Galerii Szklanej na wernisaż prac Niny Ramzy.

Bardzo wysoki poziom charakteryzował tegoroczny XVI Festiwal MUZA. Na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury wystąpiło ponad 80 młodych wykonawców. 

Świętujemy Dzień Dziecka! Jesteście ciekawi, jak wyglądały nasze świąteczne spotkania w Trzebieńczycach, Graboszycach, Rudzach, Smolicach i Podolszu? Zerknijcie na zdjęcia!

Przyjechała do Polski z córką w kilka dni po tym, jak 12 kilometrów od jej domu spadło 8 rosyjskich rakiet, zabijając 35 osób i raniąc ponad 100. Przez miesiąc pracowała w ROK. Wczoraj (31 maja) wróciła na Ukrainę. 

Gracjan Rusinek ze szkoły w Graboszycach zdobył tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora. Za nami konkurs dla uczniów szkół z naszej gminy. Nagrodą w konkursie jest objęcie władzy w gminie w Dniu Dziecka.

To było niesamowite, muzyczne wydarzenie! 19 maja w Zatorze na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury wystąpiła Lidia Pospieszalska z zespołem!

To był pierwszy piknik w nowym miejscu w Zatorze! Z okazji Dnia Dziecka spotkaliśmy się w parku między ulicami: Słowackiego i Kongresową. 

Deszcz i grad nie przeszkodziły nam w dobrej zabawie! W sobotę (28 czerwca) spotkaliśmy się w Łowiczkach na pierwszym z całej serii rodzinnych pikników.

Można kupić kwiaty, można czekoladkę, można też coś pięknie namalować!

Ukraina to także wyśmienita kuchnia! Dziś (24 maja) w Malinowej Kuchni Malucha postanowiliśmy skorzystać z kulinarnych talentów przebywającej w Zatorze Yulii i przygotować wyśmienite pielmieni i syrnyky!

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zatorze wybrali się dziś na wyjazdowe warsztaty do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach.

Wygląda na to, że stęskniliście się za naszymi piknikami! My też się stęskniliśmy! Za nami majowy, rodzinny piknik z ROK Zator!

Katarzyna Bzdyk z Katowic, reprezentująca klub Never Too Late z czasem 41:48 wśród kobiet i Paweł Kosek z SPLA Tychy z wynikiem 33:35 pobiegli najszybciej w dzisiejszym XXIV Biegu Konstytucji 3 Maja w Rudzach. 

No to się nam upiekło! Mięso do wyśmienitych burgerów. Nasza Malinowa Kuchnia Malucha działa! 

Muzeum Śląskie, NOSPR, Spodek, Nikiszowiec... te wszystkie miejsca znalazły się na trasie naszych dzisiejszych (21 kwietnia) warsztatów wyjazdowych!

Po dwóch latach przerwy Zatorski Jarmark Wielkanocny wrócił na Rynek!

Prawie 20 aktorów na scenie, znakomity, czeski humor, mnóstwo dobrej zabawy. Za nami spektakl "Igraszki z Diabłem" w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego Tradycja.

W sobotni wieczór (2 kwietnia) wysłuchaliśmy koncertu Agnieszki Grochowicz.

 

 W sobotnie popołudnie w naszej sali koncertowej wysłuchaliśmy koncertu studentów i doktorantki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Do koncertujących muzyków dołączyła także Daria, 16-letnia skrzypaczka z Ukrainy.

Polska, Ukraina, Afryka, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone... to była międzynarodowa niedziela w ROK!

12 marca zabraliśmy Was w magiczną, zmysłową muzyczną podróż. Ogniste tango z „Zapachu kobiety”, refleksyjny temat z „Ojca chrzestnego”, intymny „Secret garden” - za nami długo oczekiwany koncert "Nella fantasia".

Dziś w ROK pokazywaliśmy naszym gościom z Ukrainy piękno naszego kraju. Były zabawy, quizy, gry, konkursy! 

Księżycowe rogaliki, dużo księżycowych rogalików powstało dziś w naszej Malinowej Kuchni Malucha.

Zapraszamy na relację fotograficzną z wczorajszego spektaklu.