I znów poszaleliśmy z pysznymi daniami. Nasza Kuchnia Mistrza Słodko i Słono działa!

Polski jest trudny, ale nie mamy co narzekać. W Estonii mają jeszcze gorzej. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich samogłoski. Ale pomijając język Estończycy mają święte lasy, mokradła, ciszę i spokój, pełni są dystansu do otoczenia i melancholii.

Wypełniona do granic możliwości sala gimnastyczna szkoły w Laskowej, mnóstwo aktorów w różnym wieku (najmłodszy miał cztery miesiące!), scenografie, stroje a na koniec całkowicie zasłużona owacja na stojąco! Tak wyglądały dzisiejsze jasełka przygotowane przez Stowarzyszenie Trzewoje. Po spektaklu w barwnym kolędniczym korowodzie goście i aktorzy przeszli do nowego domu kultury w Trzebieńczycach, by go oficjalnie otworzyć.

Owacją na stojąco zakończył się koncert zespołu FLORIPARI z towarzyszeniem tancerzy "Sotto le stelle". 

Trochę szkoda, ale co zrobić? Dziś zaprosiliśmy Was na ostatnie feryjne zajęcia.

To był wyjątkowy koncert. Wyjątkowe brzmienie, wyjątkowa oprawa, wyjątkowy repertuar, wyjątkowy czas. W sobotni wieczór 19 stycznia w kościele parafialnym w Zatorze zagrała Zatorska Orkiestra Dęta prowadzona przez Łukasza Jabconia.

Dziś powędrowaliśmy wgłąb naszej planety. Za nami wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

Sześć godzin warsztatów i jest! Można już posłuchać najnowszego, jedynego w swoim rodzaju słuchowiska, które powstało podczas warsztatów w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze!

Wczoraj tworzyliśmy skarpetkową, kolorową społeczność, dziś zaprosiliśmy Was na karnawałowy bal  z myszką Mini, jutro wycieczka do Wieliczki a w piątek odwiedzimy strażaków. Tak wygląda końcówka Ferii z ROK-iem 2019!

Za nami znakomity, kolejny już spektakl przygotowany przez wspaniałą ekipę Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie.

Kilkanaście nowych, fantastycznych zegarów odmierza od dziś czas na zatorszczyźnie.  Pod okiem i przy wsparciu Kazimierza i Krzysztofa nasi majsterkowicze wykonali dziś kawał dobrej roboty!

Znamy już werdykt jury XIV Przeglądu Przedstawień Jasełkowych w Zatorze. Nie rozstrzygnięcia są jednak najważniejsze. Jak podkreślają Ci, którzy obserwują zatorski Przegląd od samego początku (a są tacy), tegoroczny stał na najwyższym z dotychczasowych poziomie!