Bartosz Jarczok z Ligoty, Tomek Wójcik z Rudz i Piotr Kita z Mszany Dolnej wśród mężczyzn, Aleksandra Jachimczyk - Korbut z Chrzanowa, Sylwia Byrska z Wadowic i Anna Pawlik z Krakowa wśród kobiet. Tak wyglądało podium biegu głównego na 10 km podczas XXV Biegu Konstytucji 3 Maja w Rudzach.

Marcin Byczkowski wystąpił przed zatorską publicznością. W niedzielę (23 kwietnia) nasza Sala Koncertowa wypełniła się po brzegi wielbicielami talentu Marcina.

 

Znamy wyniki dzisiejszego (16 kwietnia) Festiwalu Tańca w Zatorze!

19 kwietnia w naszej Sali KOncertowej wystąpiło krakowskie trio Werusha.

Lech Chodacki, Wiesław "Dziki" Kaniowski, Leszek Szuster, Krzysztof Konopka i tłum wielbicieli twórczości a przede wszystkim osobowości "Dzikiego". Tak wyglądało wczorajsze (29 marca) spotkanie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze.

W sobotę 25 marca w naszej Sali Koncertowej wystąpił Bartek Bartas Szymoniak. Mamy dla Was kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Zespół Retrospekcja uświetnił gminne obchody Dnia Kobiet.

Zapraszamy do Galerii Szklanej na wystawę prac studentów krakowskiej ASP oraz UP w Krakowie. To efekt bardzo ciekawego, międzyuczelnianego projektu pt. "Stado".

„Z muzyką przez świat” to tytuł koncerty, na który zaprosiliśmy Was dziś. Pretekstem był Dzień Kobiet. W naszej Sali Koncertowej wystąpiła formacja Júlia Masnicová Trio.

Piosenki Ireny Santor w znakomitej interpretacji Barbary Brody Malon zabrzmiały wczoraj (19 lutego ) w Sali Koncertowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze.

Za nami wycieczka do muzeum światła i koloru w Gliwicach, czyli FUNZEUM. Zerknijcie na zdjęcia!

W sobotę (4 lutego) zainaugurowaliśmy nowe zajęcia taneczne w Regionalnym Ośrodku Kultury. 

Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Zator kwestowało 25 wolontariuszy. Wspomogły nas m.in Morsy z Doliny Karpia i strażacy z OSP Zator. Na finałowy koncert MAX CORNER CREW i licytację zaprosiliśmy Was do Regionalnego Ośrodka Kultury, przy którym od wielu lat działa zatorski sztab WOŚP.

To był dobry, intensywny dzień. Spędziliśmy go w Krakowie. Zerknijcie na zdjęcia!

„Gdzie się podziały TAMTE PRYWATKI?” to tytuł koncertu, na który zaprosiliśmy Was do ROK w środę (25 stycznia).

90 prezentacji, 215 osób na scenie, wiele godzin wspólnego kolędowania. Za nami XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zatorze.

W sobotę (7 stycznia) w naszej Sali Koncertowej swoje umiejętności prezentowali uczestnicy zajęć w Regionalnym Ośrodku Kultury.

W naszej Kuchni Mistrza robiliśmy dziś pierogi i chatkę z piernika.

Już są! W Galerii Szklanej w ROK-u oglądać można prace powstałe podczas jesiennego pleneru malarskiego studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP oraz Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

Trzydzieści trzy osoby, recytatorki recytatorzy, otrzymały dziś wyjątkowy tytuł "Recytatora ROK-u"! Dziś (11 grudnia) w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze gościliśmy uczestników konkursu recytatorskiego "Ciuchcia".

Piernikowy wianek był głównym punktem wczorajszego wspólnego gotowania w Malinowej Kuchni Malucha.

Spektakl teatru KOKON oraz spotkanie urodzinowe z Kubusiem Puchatkiem. Wczoraj (20 listopada) w ROK byliśmy świadkami wyjątkowej imprezy urodzinowej!

Guacamole, gruszki i łosoś królowały podczas ostatniego spotkania Kuchni Mistrza SŁODKO i SŁONO, na które zaprosiliśmy Was w czwartek 17 listopada. 

Dziś uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, przemarsz na cmentarz, złożenie wiązanek kwiatów oraz patriotyczny koncert. Wczoraj uroczysta sesja Rady Miejskiej wykłady, wystawa... Zator świętuje 730 rocznice nadania praw miejskich oraz Narodowe Święto Niepodległości.

„W Piątą Stronę Świata” – to muzyczna podróż, w świat gitary i pióra, w którą zabrał nas dziś (9 listopada) Michał Łangowski.

Dziś (8 listopada) w Malinowej Kuchni Malucha zapachniał pomarańczami!

Pszczyna znalazła się na trasie naszej dzisiejszej (28 października) wędrówki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

l/relacje/1623-jubileusz-w-rok

18 par małżeńskich odebrało dziś (27 października) medal "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Medal przyznawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej na wniosek burmistrza parom, które przeżyły ze sobą 50 lat. Podczas uroczystości kwiaty i upominki otrzymali także małżonkowie, którzy mają za sobą 60 i 65 lat wspólnego życia!

Największe przeboje w doskonałej interpretacji, do tego sympatyczna osobowość i doskonały kontakt z publicznością. Gościem Muzycznej niedzieli w ROK był Sławomir Malinowski.

Prace Karoliny Glanowskiej można oglądać w Galerii Szklanej! 19 października artystka była gościem wernisaż.

Światło i dźwięk grały główną rolę podczas sobotniego wieczoru na zatorskim Rynku.