Jak dawniej wyglądał andrzejkowy wieczór? Jak powinny wyglądać andrzejkowe wróżby? W imieniu Marii Madej zapraszamy na opowieść o andrzejkach.

Wesele, wesele i po weselu. Czas trochę poplotkować... Zapraszamy na ostatni odcinek opowieści Marii Madej. Niestety, tym odcinkiem kończymy cały cykl. Mamy nadzieję, że opowieści wrócą! Pani Mario, z całego serca dziękujemy za te 22 spotkania!

Już po oczepinach. Czasem na weselu pojawiają się bardziej lub mniej chciani goście... Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Oczepiny. Jak zmieniło się to weselne "must be" na przestrzeni wieków? Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Kościelny ślub i pierwszy taniec. Ale wcześniej rosół. Wyobrażacie sobie wesele bez rosołu? Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Błogosławieństwo i ruszamy do kościoła! A po drodze same niespodzianki! Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Dziś druga część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zaprasza Maria Madej.

Na weselu trzeba zjeść i potańczyć. Jak dawniej wyglądała weselna kuchnia? Jak wyglądał weselny parkiet? Drugi odcinek opowieści Marii Madej o weselnych zwyczajach dawniej.

Maria Madej zaprasza na specjalną, zatorską wersję legendy o Smoku Wawelskim!

Wesele na wsi - ważna rzecz. W pierwszym odcinku opowieści o weselach z połowy XX wieku Maria Madej opowie o muzykantach, zapraszaniu gości i drużbach.

Dziś w imieniu Marii Madej zapraszamy na opowieść o naszej Skawie! 

Maria Madej tydzień temu opowiadała o Skawie, dziś opowiada o gojach, nieodłącznym elemencie naszego krajobrazu.

Drugi odcinek opowieści o tym, jak ludzie radzili sobie z niemieckim okupantem. Maria Madej opowiada również o szczególnej roli, jaką odegrały Graboszyce w... zapraszamy do słuchania!

Dzisiejszym odcinkiem rozpoczynamy wędrówkę po graboszyckiej nekropolii. Dziś pierwsza część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zapraszam Maria Madej.

Jak ludzie radzili sobie z okupacją i okupantem? Zapraszamy w imieniu Marii Madej na kolejny odcinek opowieści!