Wesele na wsi - ważna rzecz. W pierwszym odcinku opowieści o weselach z połowy XX wieku Maria Madej opowie o muzykantach, zapraszaniu gości i drużbach.

Maria Madej tydzień temu opowiadała o Skawie, dziś opowiada o gojach, nieodłącznym elemencie naszego krajobrazu.

Dzisiejszym odcinkiem rozpoczynamy wędrówkę po graboszyckiej nekropolii. Dziś pierwsza część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zapraszam Maria Madej.

Dziś druga część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zaprasza Maria Madej.

Maria Madej opowiada o losach Jana Gołąba, ułana z Graboszyc. W pierwszej części wraz z Janem Gołąbem docieramy do Mościc i szykujemy się do ucieczki.

Zawieźlibyście swojemu dziecku bochen chleba pociągiem, przez pół Polski? Dziś kolejna opowieść Marii Madej o żołnierzu z Graboszyc.

Drugi odcinek opowieści o tym, jak ludzie radzili sobie z niemieckim okupantem. Maria Madej opowiada również o szczególnej roli, jaką odegrały Graboszyce w... zapraszamy do słuchania!

Pierwsza część opowieści o Ks. Michale Rysiu z Graboszyc, postaci absolutnie wyjątkowej. Zapraszamy w imieniu Marii Madej.

Dziś w imieniu Marii Madej zapraszamy na opowieść o naszej Skawie! 

Druga część opowieści o Ks. Michale Rysiu z Graboszyc, postaci absolutnie wyjątkowej. Zapraszamy w imieniu Marii Madej.

Ucieczka Jana Gołąba, jak zapewne się domyślacie, zakończyła się powodzeniem. Ale wojna jeszcze się nie skończyła. Maria Madej zaprasza na opowieść o dalszych losach Jana Gołąba, o tym, że dziś odwaga i przyzwoitość potaniały.

Maria Madej zaprasza na specjalną, zatorską wersję legendy o Smoku Wawelskim!

Zwołują wiernych na msze, słychać je podczas ważnych wydarzeń w życiu parafii i parafian, czasem pękają, czasem zostają zabrane i przetopione na armaty. W dzisiejszym odcinku Maria Madej opowie o dzwonach.

Jak ludzie radzili sobie z okupacją i okupantem? Zapraszamy w imieniu Marii Madej na kolejny odcinek opowieści!

Zwołują wiernych na msze, słychać je podczas ważnych wydarzeń w życiu parafii i parafian, czasem pękają, czasem zostają zabrane i przetopione na armaty. W dzisiejszym odcinku Maria Madej opowie o dzwonach.