Fotograf Artur Brocki był gościem wernisażu swoich fotografii „Calvaria Mystica” dziś (22 października) w Galerii Szklanej. 

O kalwaryjskim Sanktuarium, o kalwaryjskich dróżkach opowiadał o. Tarsycjusz Jędrzej Bukowski, który pracował razem z Arturem nad fotografiami.

Calvaria. Miejsce czaszki. Arena wydarzeń, które na zawsze zmieniły dzieje ludzkości, zapoczątkowały nową erę. Poprzez calvarię historia Jezusa z Nazaretu stała się historią milionów chrześcijan na całym świecie. Wystawa „Calvaria Mystica” jest kompozycją nocnych ujęć kaplic kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej, widzianych z zupełnie nowej perspektywy. Unikatowy klimat fotografiom Artura Brockiego nadaje ciepłe światło świec, oświetlających wiekowe kaplice, których fasady są tak dobrze znane kalwaryjskim pątnikom. Noc sprawia, że przestrzeń pustoszeje, znikają dalsze plany, światło rozprasza mrok i skupia wzrok widza na istocie prezentowanych fotografii – mistyce Kalwarii. Wystawa, efekt nietuzinkowego projektu fotograficznego, potwierdza, że na każde, nawet najlepiej znane miejsce można spojrzeć jeszcze inaczej - pisze o swoich pracach Artur Brocki. Autorem aranżacji wystawy jest Jacek Pasternak.

Wystawę można oglądać w Galerii Szklanej do końca listopada.

fot. Jacek Pasternak