ROKVitaNews

bezpłatne zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, praca przy powstawaniu serwisów informacyjnych

Prowadzą dziennikarze portalu „Kulturalny Powiat”

ROKBand

młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny

Prowadzą: Katarzyna Szybisty, Bartosz Gacia

Zatorska Orkiestra Dęta – sekcja młodzieżowa

bezpłatne zajęcia nauki gry na instrumentach dętych, przygotowanie do gry w orkiestrze

Kapelmistrz Łukasz Jabcoń

ROBOTYKA roboty budowane są w oparciu o klocki Lego WeDo i Lego Mindstorms uczestnicy będą  poznawać tajniki mechaniki, informatyki oraz innych dziedzin naukowych poprzez zabawę, opłata za semestr  126 zł  (9 spotkań w semestrze, 5,12,19 października, 16, 23 listopada, 7,14 grudnia, 11,18 stycznia). Prowadzi Jarosław Knapik RoboTim.

sobota godz. 9.30-10.30 - robotyka dla dzieci młodszych (od przedszkola do 2 klasy)

sobota godz. 11.25-12.25 - robotyka dla dzieci starszych (od 3 klasy szkoły podstawowej)

LABORATORIUM MŁODEGO NAUKOWCA zajęcia dla wszystkich ciekawych świata dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chciałyby poszerzyć swoje horyzonty. W trakcie zajęć będzie można poznać ciekawostki historyczne oraz zjawiska z dziedziny chemii, fizyki i przekonać się, że bycie naukowcem jest cool. Tematy: chemiczne wulkany, kolorowe eksperymenty, chemik tworzy nową kolorową substancję, Rzymianie budują katapultę, drewniany samolot braci Wright, chemik tworzy sztuczny śnieg, domowe sposoby filtracji, jak zbudować silnik odrzutowy i umieścić go w rakiecie?, czy Leonardo da Vinci naprawdę wymyślił spadochron?  Opłata 126 zł za semestr  (9 spotkań w semestrze, 5,12,19 października, 16, 23 listopada, 7,14 grudnia, 11,18 stycznia). Prowadzi Jarosław Knapik RoboTim.

sobota godz. 10.35-11.20

Akademia rysunku

zajęcia dla  młodzieży (od 13 lat), poznawanie technik rysunkowych i malarskich, operowanie podstawowymi narzędziami plastycznymi oraz poznawanie znaczenia słów: kompozycja, światłocień, perspektywa, proporcje, tworzenie wielu prac w oparciu o zdobytą wiedzę

PIĄTEK, dwa razy w miesiącu, 1630-1800

Prowadzi Wiesław Pastuła

opłata miesięczna 50 zł

GRUPA TEATRALNA zajęcia teatralne dla dzieci starszych (od 12 lat), młodzieży i dorosłych, ruch sceniczny, interpretacja teksów, ćwiczenie dykcji i przygotowanie przedstawienia. Prowadzi Barbara Gerlach.

sobota godz. 9.00-11.00

Muzyczne przedszkole

bezpłatne zajęcia muzyczne dla grup przedszkolnych

wg harmonogramu

Prowadzi Bartosz Gacia

KÓŁKO WOKALNE zajęcia wokalne w odpowiednich grupach wiekowych obejmujące interpretację wokalną tekstów muzycznych. Prowadzi  Bartosz Gacia.

wtorek

godz. 14.45-15.30 - dzieci w wieku 6-8 lat

godz. 15.30-16.15 - dzieci w wieku 9-12 lat

godz. 16.15-17.00 - młodzież od 13 lat

Mała Akademia Ceramiki

warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, poznawanie technik, modelowanie, zdobienie, a następnie wykonywanie własnych prac ceramicznych 

CZWARTEK raz w miesiącu, 1500-1545

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

opłata miesięczna 15 zł

Gitarowe Kółko Muzyczne

nauka gry na gitarze w małych grupach, z podziałem na początkujących i zaawansowanych, zdobywanie nowych umiejętności oraz rozwijanie posiadanych

CZWARTEK

1445-1530 - grupa zaawansowana

1530-1615 - grupa początkująca

Prowadzi Beata Jędra

INSTRUMENTY

indywidualne lekcje gry na perkusji, gitarze, pianinie, keyboardzie

PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK wg harmonogramu

Prowadzi Beata Jędra

SOBOTA wg harmonogramu

Prowadzi Sławomir Kowalczyk

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK wg harmonogramu

Prowadzi Jan Wieliczko

opłata 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

STUDIO TAŃCA dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i dla młodzieży.

czwartek

godz. 15.30-16.15 - zespół Kleks (10-12 lat)

godz. 16.15-16.45 - młodszy zespół tańca ludowy

godz. 16.45-17.30 - zespół Minimini (8-9 lat)

godz. 17.30-18.15 - zespół Szał (grupa zaawansowana, 13 lat i powyżej)

prowadzi Linda Balonek

piątek

godz. 16.00-16.30 - zespół dziecięcy (3- lat)

godz. 16.30-17.05 - zespół dziecięcy (4-5 lat)

godz. 17.05-17.45 - zespół dziecięcy (6-7 lat)

prowadzi Elżbieta Matula - Salsa Fun

Zatorski Klub Szachowy

nauka i doskonalenie gry w szachy

WTOREK,16:00 - 17:00

Prowadzi Marek Mroczek

Pracownia plastyczna „Mali twórcy”

grupowe zajęcia plastyczne, malowanie, rysowanie, decoupaqe, papieroplastyka oraz inne techniki plastyczne

PONIEDZIAŁEK

1400-1445 - dzieci 10 lat i starsze

1450-1535 - dzieci w wieku 7-9 lat

1540-1610 - dzieci w wieku 5-6 lat

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska