Spotkaniem z Patrykiem Świątkiem, autorem książki "Weź i wyjdź Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok" zainaugurowaliśmy dziś kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zatorze. 

Patryk Świątek to autor trzech książek oraz bloga „Paragon z podroży”, uzależniony od przygód, pizzy i licznych przyjaciół, lider stowarzyszenia „Łanowa”, twórca "Ministerstwa Podróży". „Podróż dla mnie to przygoda. Inspiracja. Oderwanie się od codzienności, żeby potem popatrzyć na nią z innej perspektywy. Uwielbiam moment oderwania się samolotu od ziemi na początku wyprawy i to uczucie wolności. Uwielbiam odkrywać nowe smaki, zapachy, cuda przyrody, poznawać ludzi, zgłębiać inne kultury. Lubię być w ciągłym ruchu, przemierzać kraj różnymi środkami transportu. Najbardziej jednak lubię wracać do domu. Dzielić się przeżytymi historiami, obdarowywać bliskich egzotycznymi produktami, doceniać miejsce, w którym żyję na co dzień i ludzi, którzy mnie otaczają.” - mówi o sobie Patryk. USA, Kanada, Madagaskar, Seszele, Indie, Nepal, Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Maroko, Egipt, ZEA, Gruzja, Turcja, Islandia, Hiszpania, Portugalia, Francja, Monako, Irlandia, Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Austria, Węgry, Słowacja, Czechy, Włochy, Watykan, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Grecja, Serbia, Bułgaria, Ukraina, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria - to lista krajów, które odwiedził. 

Dzisiejsze spotkanie zainaugurowało kolejny rok akademicki naszego, zatorskiego UTW. Przypominamy, "studiowanie" na UTW jest bezpłatne a dołączyć do grona słuchaczy można w każdej chwili! Zapraszamy!