Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”! W 2021 roku zaprezentowanych zostało ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 premiery wyprodukowane w zeszłym roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Filmy za darmo oglądać można do 18 kwietnia.

Świat przepełniony jest ideami, które mogą się przekształcić w TOTALITARYZMY. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali tego zjawiska. Totalitaryzm to nie tylko ustrój społeczny, ale przede wszystkim losy zwykłych ludzi. Takich jak my. To narastająca przemoc systemu oraz walka ludzi o wolność i godność. To żywe scenariusze – nie chcemy, żeby kiedykolwiek się powtórzyły. To także powracające wspomnienia, ludzkie historie i pamięć o nich. W dziejach Polski totalitaryzm odcisnął swoje wyraźne piętno – Hitler, Stalin, ustrój komunistyczny – wiąże się z ofiarami, ludzkimi tragediami. Dlatego chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy rozważać i przeżywać zagadnienie totalitaryzmu w wielu aspektach. Uczulać obrazami na mechanizmy przemocy i dyskryminacji.

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmować ma szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu.

Do udziału w festiwalu zaprosił twórców różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i, co za tym idzie, widocznej potrzebie społecznej rozmowy o totalitaryzmach zapraszamy na II edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

Więcej szczegółów na stronie totalitaryzmy.pl

Zarejestruj się, aby obejrzeć film. Pula miejsc ograniczona.