Oczywiście, że lepiej wyjść z domu, zasiąść w wygodnym fotelu w kinowej lub teatralnej sali, spotkać się, porozmawiać, podyskutować ale… czy w „normalnych” warunkach udałoby się wziąć udział w trzech ważnych, kulturalnych, ogólnopolskich wydarzeniach w ciągu tygodnia a do tego poćwiczyć online w roku i posłuchać kolejnego odcinka z cyklu „Bardzo dobry wieczór z ROK-iem”?.

I znów propozycja dla fanów muzyki klasycznej. Dziś (czwartek, 12 listopada) radiowa „dwójka” transmitować będzie koncert Chóru Polskiego Radia z okazji 10 rocznicy śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego prosto z sali koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. Początek koncertu o 19:30.

Śmierć i Małgorzata blog ROK Zator

Trudno sobie wyobrazić to całe epidemiologiczne szaleństwo bez dostępu do kultury. Tak jak kiedyś trudno było sobie wyobrazić jesiennego wieczoru bez książki. Najlepiej takiej pachnącej świeżą farbą drukarską, zdobytej w trudzie, po polowaniu, spod lady. Pewnie macie jakieś swoje typy, jakichś ulubionych autorów, albo przynajmniej gatunek, który powolutku drążycie. Ja ostatnio wpadłem na Małgorzatę, tzn. na Joannę. Ale po kolei...

Kto z Was wysyła pocztówki z wakacji? Kto lubi je dostawać? Kto tęskni za „piórem, atramentem, lampą”? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te trzy pytania to postcrossing jest dla Ciebie!

Po kilku miesiącach względnego spokoju znów musimy przenieść się z niektórymi pomysłami do sieci.

...to wybierzemy się do NOSPR-u do Katowic. NOSPR czyli nowa (już nie tak bardzo nowa) siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. obiekt absolutnie niezwykły. I pod względem architektury i, a może przede wszystkim, pod względem akustycznym! Nim jednak wycieczki będą możliwe musimy pocieszać się internetem Dziś nadarza się doskonała okazja!

Kochani! W trudnym dla nas Wszystkich czasie chcemy być blisko Was. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce w Internecie, w którym moglibyśmy swobodnie wymieniać się myślami, spostrzeżeniami, zachęcić Was do kontaktu z kulturą i prosić,